KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Yeni NFT Projesi, Afgan Kadınların Eğitime Erişimine Yardımcı Olacak

NFT şirketi Bookblocks.io, Afganistan’daki kadınların eğitime erişmesine yardımcı olmak için New York merkezli bir şirket olan Women For Afgan Women ile ortaklık kurdu.

Taliban tarafından yönetilen yeni hükümet altında, Afganistan’daki kadınların eğitim hakları kısıtlandı. Bu gelişmeden sonra Afgan kadınları protesto için sokaklara döküldü. 

Bir düzineden fazla kadın, içinde bulundukları durumu eskiden Afgan Kadın İşleri Bakanlığı olan binanın dışında protesto etti. Bookblocks.io, 5 Ekim’de değiştirilemez bir token (NFT) yayınlayacağını ve satışlarından elde edilen gelirin Afgan Kadınları için verileceğini duyurdu.

Women For Afgan Women Afganistan ve New York’ta haklarından mahrum bırakılmış Afgan kadın ve kızlarının haklarını korumaya ve geliştirmeye adanmış bir sivil toplum kuruluşudur.

Şirkete göre, NFT’nin ilham kaynağı, kadın hakları konusunda öncü olan Louisa May Alcott’du. Yazıları yalnızca kadınları toplumda yükseltmeye çalışmakla kalmadı, aynı zamanda kölelik karşıtı ve kadınların oy hakkının da destekçisiydi.

Bu nedenle, Afganistan’daki kadın ve kız çocuklarına hayatın her alanında eşitlik bulmalarına yardım etmeye adanmış bu ayki yardım odağı için ilham kaynağı gibi görünüyor.

NFT, Louisa May Alcott‘un iki farklı kelebek kanadına sahip bir portresi olarak belirtildi. Bu, Afgan kadın ve kızlarının özgürlüklerini engelleyen kısıtlamalardan umutlu bir şekilde çıkışını ifade ediyor. 

Yetersiz beslenmeden muzdarip Afgan çocukların %40‘ını temsil eden bu illüstrasyonun dört farklı versiyonu da bulunuyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.