KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Yavaş tempolu Bitcoin piyasa döngüsü yalnızca geçici bir endişe mi?

Daha yüksek ve dezavantajlı bir hikaye

Bitcoin piyasasının doğası gereği döngüsel olduğu iyi bilinmektedir. Piyasanın şu anda tanık olduğu gibi ani düşüşler ve sapmalar geçmişte de gözlemlendi. Bu nedenle, daha fazla ilerlemeden önce temelini anlamak önemli hale gelmekte.

BTC’nin düşüşlerinin boyutu hiçbir zaman tutarlı bir model izlemedi. Ocak ayı düşüşü bir ay uzadı, Şubat ayı düşüşü ise 18 gün içinde tamamlandı. Yine, Mart ayı bir ay sürdü. Özellikle, üç düşüşün tamamı sırasında, Bitcoin nadiren %30’dan fazla değer kaybetti.

Aslında, popüler analistler bu döngü için daha da yüksek hedefler tahmin etmeye başladılar. Örneğin, Michaël van de Poppe,  60-65 bin dolarlık direnç çizgisinin üzerindeki kırılmanın, Bitcoin’in 250 bin ila 350 bin dolar arasında herhangi bir yerde bir fiyat hedefini yakalamasına yardımcı olacağını iddia etti. Bu rakamlar şu anda ulaşılabilir olmaktan çok abartılı gibi görünse de, Bitcoin’in geçmişte benzer büyüklükte artışlara tanık olduğu unutulmamalıdır.

Ayrıca, Bitcoin’in esnekliği bu yaz nispeten düşüktü. Grafikte görüldüğü gibi, düşük trendler hiçbir zaman kendilerini çok uzun süre sürdüremediler. Dolayısıyla, yakın zamanda esneklik eğiliminde de bir değişiklik beklenebilir. Bu olduğunda, Bitcoin’in fiyatı, rallisine devam etmek için gerekli baskıyı alacaktır. King-coin‘in fiyatı muhtemelen bu sonbaharda tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hareket edecek.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.