KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

XRP Grafiği ve Detaylı Analizi

XRP, 22 Haziran’da son dip yaptığı 0,5090 $ seviyesini gördükten sonra bir yükseliş trendi oluşturmuştu. 29 Haziran’a kadar yükselişi düzeltmeler eşliğinde devam eden XRP grafiği, 29 Haziran itibariyle düşüş trendine geçti.

Her düşüşte alıcı tepkileri ile kımsi yükselişler görmesine rağmen son zamanlarda kendisinden beklenen yükselişleri gerçekleştiremedi. Düşen trendden ciddi anlamda satış yiyen XRP’nin yükselmesi için ilk etapta düşüş trendini kırması gerek. Bu kırılım 0,63 $ üstünde mum kapanışı görmemiz durumunda gerçekleşebilir.
Ayrıca grafikte bir düşen üçgen formasyonu mevcuttur. Kırımın yönüne göre muhtemel gideceği sevviyeler grafik üzerinde belirlenmiştir. Aşağı yönlü kırılım 0,58 $ altında mum kapanışı ile olacaktır.

En önemli destek bölgesi de 0,58-0,59 $ arasındaki bölgedir. Teknik olarak bu bölgenin kırılımı durumunda düşme ihtimali olan seviyeler;
0,53 $ daha sonra da 0,47 $ seviyeleri olabilir.

Yükseliş ve düşen trendin kırılımı durumunda yukarı yönlü görme ihtimali olan noktalar;

0,68 $ ve sonra da 0,73 $ seviyeleri olacaktır.

Grafiği Tradingview üzerinden detaylı bir şekilde incelemek için tıklayın…

Şunu da belirtmek gerekir ki;
XRP yükselişlerinde veya minör direnç alanı kırılımlarında hacim çok düşük kalmaktadır. Buda yükselişlerin sadece Bitcoin kaynaklı olduğunu, son zamanlarda yatırımcıların dikkatini çekmediğini göstermektedir.

Gün içinde SEC davası ile alakalı olumlu bir haber gelmesine rağmen fiyata herhangi bir yansıma olmadı. Buda mahkemeden başarılı sonuç çıkması durumunda XRP’nin ciddi bir artış olmasını bekleyen yatırımcılarda karamsarlık oluşturdu.


27,6 Milyar Dolar market hacmine sahip olan XRP kripto para piyasasının 6. büyük coinidir. Özellikle SEC ile arasındaki dava ile popüler olan XRP’nin geçmişi kurucu ortakları açısından da çok sağlıklı değildir. XRP kurucu ortaklarından Jed McCaleb‘nin şahsi cüzdanından milyonlarca XRP satarak fiyatın sert düşüşlerine sebep olduğu bilinmektedir.
Bu durum yatırımcıların aklında soru işaretleri oluşturmaktadır. Bir kripto paranın sahibinin elindeki kripto parayı tek seferde milyonlarca adet satması güven duygusunu zedelemektedir. Dolayısıyla XRP her ne kadar kripto para piyasasında söz sahibi olan ve ağırlığı olan bir kripto para olsa da bir çok yatırımcı için yatırım aracı olarak görülmemektedir.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.