KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Ünlü Bitcoin Madencilik Şirketi Artık Türkiye’de

Dünyanın en büyük ASIC madencilik cihazı üreticilerinden biri olan Bitmain, İstanbul’da mağaza açtı. Bu girişimle beraber Bitmain, MENA ve Türkiye bölgesindeki resmi distribitörü olan Phoenix Store ile Türkiye pazarına girmiş bulunuyor.

Phoenix Store, madencileri soğuk cüzdan ve madencilik cihazları ile buluşturmayı hedefliyor.

Dünya çapında kripto paralara yapılan yatırımlar göz önünde bulundurulduğunda Türkiye üst sıralarda yer alıyor. Buna rağmen madencilik faaliyetleri bakımından bir hayli zayıf durumda.
Bu durum bir çok madencilik firmasının dikkatini çekmiş durumda. Kısa zaman içerisinde bir çok madencilik firması Türkiye pazarına giriş yaptı. En son dün itibariyle Bitmain İstanbul’a mağaza açması Türkiye’deki madencilik faaliyetlerinin gelişimine ciddi anlamda katkı sağlamış durumda.

Phoenix Store CEO’su Phil Harvey Türkiye’deki yatırımları ile alakalı bir açıklamada bulundu. Harvey açıklamasında;
“Phoenix Store olarak Bitmain ile beraber Türkiye’ye adım atmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye, kripto paralara en çok ilgi gösteren ülkeler arasında bulunuyor. Türk yatırımcıların bu ilgisi bizi Türkiye pazarına iten etmenlerden birisi oldu. Bitmain’in resmi distribütörü olarak sektörün en gelişmiş Antminer cihazları ve kripto varlıklarının güvenliğini sağlayan soğuk cüzdanları Türk yatırımcılara sunacağız. Kripto para piyasası gelişiyor bu anlamda Türk yatırımcıların da kripto para yatırımlarına ağırlık vereceğini düşünüyoruz.”

Phoenix aynı zamanda Trezor, Cool Wallet ve Ledger gibi markaların da resmi distribütörü olarak faaliyet göstermektedir.