KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Ünlü Analiste Göre Eylül Ayında Boğa Piyasası Gelebilir

Ünlü analist Benjamin Coven, Bitcoin için Eylül ayında boğa piyasasının geleceğini belirleyecek bir düzeltme hareketi yapabileceğini söyledi.

Youtube kanalında geçtiğimiz günlerde bir video yayınlayan Coven, Bitcoin’in 2016’dan beri her Eylül ayında 20 haftalık hareketli ortalamayı mutlaka test ettiğini dile getirdi. Söylemlerini grafik ile destekleyen Coven, bu testin sadece yükselişi değil düşüşü de peşinde getirebileceğine de özellikle değindi.

Coven “Ağustos ayı şimdiye kadar Bitcoin için mükemmel bir ay oldu. Ama Eylül bence daha büyüleyici olacak. Neden mi? Çünkü Bitcoin, geçtiğimiz 5 yıl boyunca her Eylül ayında 20 haftalık hareketli ortalamayı test etmiş ve bu testlerin çoğunluğu fiyatları yukarı taşımış” dedi.

Benjamin Coven’in paylaştığı Bitcoin grafiği

Coven, Bitcoin’in 20 haftalık hareketli ortalamanın test edilmesi durumunda, piyasa yatırımcılarının tepkisinin sonraki bir kaç ay boyunca Bitcoin fiyatındaki yükselişe katkısı olacağını belirtti.

“Eylül ayında gerçekleşeceğini düşündüğüm şey, 20 haftalık hareketli ortalamanın yeniden test edilmesi. Bu test gerçekleşir ve fiyatlar ortalamadan destek alarak yükselirse Ekim, Kasım, Aralık ve 2022 yılı Ocak ayında da yükselişine devam edebilir.”

Coven, boğaların şuanda 43,500 dolar seviyelerine yakın olan 20 haftalık hareketli ortalama bölgesinde bir kaç düzeltme olabileceğini, ancak bu hareketlerin yükseliş trendinin devamı, re-test olarak gerçekleşeceğini söyledi.

Ayrıca Coven, fiyatların düşündüğü seviyelere inmesi halinde 43,500 dolar seviyelerini ideal alım lokasyonu olabileceğine de dikkat çekti.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.