KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Ünlü Analiste Göre Cardano %90 Düşebilir!

Bitcoin’in düşüşünü tahmin eden ünlü analist Peter Brandt bu sefer de Cardano konusunda yatırımcıları uyardı. 30 Temmuz’da resmi Twitter hesabında paylaştığı grafik ile yatırımcılara büyük bir düşüş yaşanabileceğini gösterdi. Bu paylaşımla beraber yatırımcılar “Ada düşecek mi?” sorusunu sormaya başladı.

Ünlü analist Brandt’in paylaşımında Cardano(ADA) grafiğinin günlük görünümünde teknik analizde Omuz Baş Omuz(Head and Shoulders) olarak bilinen düşüş formasyonu görünmekte. Bu formasyonun çalışması durumunda ADA’nın yaklaşık olarak %90 değer kaybetmesi söz konusu.

Ünlü analist teknik analiz verilerine göre ADA’nın ciddi anlamda değer kaybedeceğini dile getirse de, ADA projesini her geçen gün güçlendirmekte. Temmuz içinde gerçekleştirdiği ağ güncellemesi ile gücünü artıran Cardano, kripto paralar günlük hayata dahil oldukça özellikle akıllı sözleşmeler konusunda iyi bir alternatif olabilir. Bunun yanında en popüler NFT platformlarından biri olan Spores Network geçtiğimiz günlerde işlem maliyetlerinin düşük olmasından ötürü Cardano ağına dahil olabileceğini söylemişti.

Cardano’nun 1 Ocak 2021 tarihindeki 0,1738 dolarlık fiyatı, 16 Mayıs tarihinde 2,46 dolara ulaşarak yaklaşık %1400 değer kazanmış oldu. Kısa süre içinde böylesine devasa değer kazanan Cardano’nun ünlü analist Brandt’in düşüncesine göre neredeyse Ocak 2021’deki fiyatlarına dönecek.

Teknik analiz verilerinin ve göstergelerinin %100 doğruluk payı olmasa da yatırımcıların olası düşüşlere karşın önlem almaları mantıklı olacaktır.

Omuz Baş Omuz (OBO) formasyonu hakkında teknik analiz ders videomuzu izlemek için tıklayınız…

Ünlü analist Peter Brandt’a göre Cardano fiyatı 0,35 dolar ile 0,12 dolar arasında bir seviyeye inecek. Bu paylaşım bir çok kişi tarafından alay konusu olmuş durumda. Ancak Brandt’in geçmişte bu tarz bir çok tahminde bulunduğu ve gerçekleştiği de bilinmekte.

2018 yılında Litecoin için benzer bir tahminde bulunan Brandt yine dalga konusu olmuştu. O tarihte Litecoin 4 dolardan 350 dolar seviyelerine çıkmış olsa da Brandt ciddi bir düşüş olacağını öngörmüştü. Sonrasında Litecoin neredeyse eski seviyelerine kadar düşerek yaklaşık olarak 30 dolar seviyelerine kadar düşmüştü.

Teknik olarak 1,20 dolar ve 0,98 dolar seviyelerinin Cardano için ciddi destek noktaları olduğunu belirtmek gerek. Bu seviyelerin altına inmesi durumunda düşüş gerçekleşme ihtimali yüksek olacaktır.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz