Ünlü Analist Uyardı: Altcoinler %60 Düşebilir!

Kripto para borsasının öncü ismi Bitcoin, 25 Haziran’daki düşüşü ile kısa süreli de olsa tekrardan 30,000 doların altına düştü. Bu düşüş boğa piyasasının başladığı günden itibaren ikinci 30,000 dolar altına düşüş oldu. Bir çok analist bu düşüşler ile boğa sezonunun resmen bittiğini düşünüyor. Yazımızın yayınlandığı saat itibariyle Bitcoin 31,200 dolar seviyelerinde olsa da, Bitcoin’in 30,000 dolara yaklaştığı her an altcoinler çok daha fazla etkilenmekte.

Toplam piyasa değeri olarak 2. sırada bulunan Ethereum’un gün içindeki düşüşler ile 1700 dolar bandına gerilemesi bu durumu teyit etmekte. Bitcoin her düşüşten sonra diğer coinlere göre daha hızlı toparlanıp en azından 30,000 dolar üstünde kalmayı başarsa da Ethereum ve diğer alt coinler bu düşüşlerden sonra toparlanmakta zorluk çekiyor.

Bitcoin ve Altcoinler İçin Düşüş Senaryosu

Ünlü analist Flibflib Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile özellikle alt coin yatırımcılarını daha da endişelendirecek açıklamalarda bulundu. Ünlü analist, alt coinlerin Bitcoin 50,000 dolar bandında seyrederken düşmeye başladıklarını ve düşüşlerinin devam ettiğini vurguladı. Bitcoin’in özellikle yaptığı sert hareketler ile alt coinleri tehtid ettiğini ifade etti. Flibflib yaptığı açıklamaların devamında Bitcoin’in özellikle 30,000 dolar altına düşmesi durumunda bir çok altcoinin yüzdesel değer olarak iki kat daha fazla düşme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Ünlü kripto para analisti en kötü senaryoda ise Bitcoin’in fiyatının %30’a yakın düşmesini bekliyor. Böyle bir düşüşün yaşanması durumunda Bitcoin’in fiyatını 20,000 dolar bantlarında göreceğiz. Ünlü analistin paylaşımları dikkate alınırsa kripto para piyasasında söz sahibi olan alt coinler %60 düşerse; Ethereum’un 700 dolar, BNB 110 dolar, ADA 0,48 dolar, XRP 0,23 dolar ve Dogecoin 0,093 dolar seviyelerini görebilir.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Diğer haberleri görmek için Haberler Menümüzü ziyaret edebilirsiniz.

388 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir