KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Tether’dan CFTC’ye Cevap Geldi

BUGÜN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE, ABD EMTİA VADELİ İŞLEMLER KOMİSYONU (CFTC), TETHER İLE BİTFİNEX’E TOPLAMDA 42.5 MİLYON DOLARLIK PARA CEZASI VERDİ.

Önde gelen stablecoin ihraççısı Tether, 15 Ekim’de yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından bir uzlaşma anlaşmasının parçası olarak 41 milyon dolarlık bir para cezası ödemeye mahkum edildi.

Şirket, USDT stabilcoinin bire bir ABD doları tarafından desteklendiğine dair yanıltıcı açıklamalar yaparak Emtia Borsası Yasasını (CEA) ihlal etmekle suçlandı.

CFTC aynı zamanda Bitfinex borsasının ana şirketi iFinex’e borsa dışı perakende emtia işlemleri için 1,5 milyon dolar para cezası verdi.

“Bu dava, hızla büyüyen ve gelişen dijital varlık pazarında nasıl bir dürüstlüğün ve şeffaflığın olmasının beklendiğini gösteriyor. Yalan veya yanıltıcı beyanlarda bulunan kuruluşların üstüne gitmeye devam edeceğiz.”

CFTC Başkan Vekili Rostin Behnam

Tether’dan, CFTC ile Alakalı Açıklama Geldi!

CFTC’nin açıklamasının ardından Tether, konu hakkında açıklama yayınladı. Paylaşılan blog yazısında CFTC’nin, Tether’ın günümüzdeki operasyonlarına ilişkin herhangi bir sorun tespit etmediğini ve söz konusu cezaların, iki buçuk yılı aşkın süre önce yürütülmüş faaliyetlere ilişkin olduğunu duyurdu.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.