KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Teknoloji Devi Huawei, Blockchain Hizmeti Başlattı

Huawei ve SDP Bank, SPDB Finwarehouse blockchain çözümünü tanıttı.

Çin merkezli telekomünikasyon devi Huawei, perşembe günü yapılan bir duyuru ile Huawei Cloud için yeni bir blockchain hizmeti başlattıklarını duyurdu. Huawei Başkan Yardımcısı ve Huawei Cloud CEO’su Zhang Pingan, Huawei Cloud’un saniyede 50 bin adet ürün bilgisini destekleyen blockchain hizmeti sunacağını söyledi.

Bugün itibarıyla başlayan ve 25 Eylül’e kadar sürecek HUAWEI CONNECT 2021 etkinliği sırasında, Huawei ve SDPB (SDP Bank), SPDB Finwarehouse blok zinciri çözümlerinin lansmanını yapıyor.

Lansman sırasında açıklamalarda bulunan Huawei Başkan Yardımcısı ve Huawei Cloud CEO’su Ping’an Zhang, bugün Huawei Cloud’un blockchain hizmetlerini resmen başlattığını söyledi. Zhang’a göre, yeni geliştirilen blockchain motoru ile birlikte tek bir zincir saniyede 50.000 ürün bilgisini destekleyecek ve verimi 10 kat arttıracak.

Şu anda, hizmet ilk aşamada sadece İnternet e-ticaret endüstrisinde uygulanması planlanmaktadır. Ayrıca bu hizmet’in kırmızı şarap ve diğer ürünlerin tüm yaşam döngüsünün sınır ötesi veri izlenebilirliği için kullanılabileceği de ifade edildi.

Ek olarak Huawei Cloud‘un yeni blockchain hizmetinin 10.000 katılımcıyı destekleyeceği ve blockchain tabanlı dijital telif hakkı DCI koruma hizmetlerini açacağı bildiriliyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.