KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Teknoloji Devi Apple’a XRP Şoku!!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, bir kimlik avı uygulaması nedeniyle fonlarını kaybettiğini iddia eden bir grup XRP sahibi tarafından toplu dava ile karşı karşıya kaldı.

Siber güvenlik BT uzmanı Hadona Diep, davayı benzer durumdaki kişiler adına 16 Eylül’de Maryland’deki Federal Bölge Mahkemesinde açtı.

Yasal anlaşmazlık, Toast Plus adlı bir kripto para cüzdanı etrafında dönüyor. Diep, Cupertino merkezli teknoloji devinin, App Store’daki kötü amaçlı uygulamaya izin vermekten ve onu kaldırmamaktan sorumlu tutulması gerektiğini iddia ediyor.

Apple, titiz uygulama inceleme süreci ile rakibi olan Android’den üstün olduğunu düşünerek uzun süredir gurur duyuyordu. Davacı, uygulamayı Mart 2020’de iPhone’una indirdi. Neredeyse aynı logosu nedeniyle bunun Toast Cüzdanının bir versiyonu olduğuna inandı. Konu hakkında yapılan açıklamalar şu şekilde:

Davacı, isimleri benzer olduğu ve App Store’daki uygulama için kullanılan logonun neredeyse aynı olduğu için Toast Plus’ın iyi bilinen bir kripto para cüzdanı olan Toast Wallet’ın bir versiyonu olduğuna inanıyordu.

Diep, proje Ocak 2018’de kapanmadan önce tokenlerini depolamak için başlangıçta popüler bir XRP masaüstü cüzdanı olan Rippex’e güveniyordu.

Bu Mart ayında, varlıklarını Toast Plus uygulamasına aktardı. Ardından XRP’lerinin gittiğini ve hesabının silindiğini fark etti.

Daha sonra , meşru cüzdan gibi görünen bir kimlik avı programının kurbanı olduğunu fark etti . Bu indirme işlemi ona 5.000 dolara mal oldu. Tüm davacılar, Apple’ın kendilerine ihmal nedeniyle tazminat ödemesini istiyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.