KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Tayvan Kripto Para Birimi Düzenlemelerini Güçlendirecek

Tayvan ekonomik işler bakanlığı, kripto para birimi endüstrisi ve dijital varlıklarla ilgili işletmeler için düzenleyici bir çerçeve oluşturdu.Son iki yılda, ticaret ve madencilik de dahil olmak üzere kripto para birimleri ile çalışan şirketler, genel olarak endüstrinin muazzam ve hızlı büyümesi nedeniyle önemli ölçüde genişledi.

Bitcoin’in yükselişinin öncülüğünde, Tayvan’da kripto para birimi işletmeleri ve blok zinciri şirketleri son birkaç yılda ortaya çıkmaya başladı.

Pazartesi günü bakanlık, kripto para birimiyle ilgili tüm işletmeleri “finans, sigorta ve gayrimenkul” kategorisi altında “sanal para platformları ve ticaret işletmeleri” olarak listelemeye karar verdi.

Bunun yanında Tayvan’ın yasama organı, kripto para boşluklarını kapatmak, yerel yatırımcıları ve tüketicileri korumak için proaktif hamleler talep ediyor.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.