KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Tanzanya Devlet Başkanı Merkez Bankasına Kripto Para Çağrısı

Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan, ülkenin Merkez Bankasına gün geçtikçe kullanım alanı artan ve hayatın her alanına etki eden kripto paralar için çalışmalar başlamasını istedi.

Başkan Samia Suluhu Hassan yaptığı açıklamada “Merkez Bankasına çağrım bu gelişmeleri yakinen takip edip çalışmalara başlamasıdır” dedi.

Hassan ayrıca Tanzanya genelinde kullanım oranı düşük olan kripto paraların yapılacak çalışmalar doğrultusunda zamanla artacağını, “Merkez Bankası bu değişikliklere hazır olmalı ve hazırlıksız yakalanmamalı” dedi.

Tanzanya’nın küresel değişikliklere ayak uydurması gerektiğini ve bunun için de yapılması gereken her türlü çalışmayı destekleyeceklerini açıkladı.

Son yıllardaki yatırımının büyük çoğunluğunu Hidroelektrik kaynakları üzerine yapan Tanzanya’nın, yakın zamanda El Salvador gibi jeotermal enerjiye yöneldiği gözlenmekte.

Devlete ait Tanzanya Elektrik Tedarik Şirketi’ne bağlı olan Tanzanya Jeotermal Kalkınma Şirketi (TGDC), ülkenin çeşitli bölgelerinde jeotermal enerji sağlayabilecek 50 den fazla nokta olduğunu düşünüyor. Afrik21 haberine göre TGDC, 2025’e kadar 200 MW jeotermal enerji üretmeyi planlıyor.