KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Son 24 Saatte Yüzde 46,3 Oranında Artan Stacks (STX) Nedir?

Bitcoin üzerinde daha iyi bir internet mottosuyla birlikte yenilenen isim ve imajıyla Bitcoin blok zincirinin gücüne, programlanabilir, merkezi olmayan uygulamaları ve akıllı kontratları eklemeyi amaçlayan Stacks, 2017 yılında Blockstack ismiyle hayata geçmişti. Proje, yatırım almak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan onay alan ilk kriptopara projesidir.

Stacks’i Diğerlerinden Ayıran Nedir?

Stacks, Bitcoin’i bu kadar güçlü yapan şeyi alır ve orijinal Bitcoin blok zincirini çatallamaya veya değiştirmeye gerek kalmadan ek işlevsellik ile büyütür.

Stacks, net sözdizimi sayesinde hem güvenli hem de oluşturması kolay olacak şekilde tasarlanan Clarity olarak bilinen yeni bir akıllı sözleşme programlama dili sunar. Bu akıllı sözleşme merkezli programlama dili, Algorand (ALGO) blok zinciri tarafından da kullanılır.

Madencilerin yeni STX tokenleri basmak için BTC olarak ödediği transfer kanıtı (PoX) konsensüs mekanizması aracılığıyla doğrudan Bitcoin blok zincirine bağlanarak yapar. Ayrıca, STX token sahipleri, ödül olarak Bitcoin kazanmak için tokenlerini istifleyebilir.

Stacks, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir satış için SEC yeterliliği alan ilk kripto para birimiydi ve Temmuz 2019’da STX tokenleri için 28 milyon dolarlık Reg Aplus satış nakit teklifi başlatmasına izin verdi.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.