KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Solana yüzde 10 Yükselerek XRP’yi Solladı!

Ethereum rakip Solana, etkileyici yükselişler ile en değerli kripto para birimleri arasında 6. sıraya yerleşerek XRP’yi sollamayı başardı.

Solana şu anda sadece son 24 saatte %10,9 artışla 209.58 dolardan işlem görüyor. Bu sabah saat 9.49 UTC’de fiyat zirvesine ulaşarak 212,29 Dolar’dan işlem görüyordu ve eski tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213,47 Dolar’a ulaşmasına ramak kalmıştı.

Solana’da neler oluyor?

Perşembe günü, Solana’nın blok zincirindeki tüm merkezi olmayan finans ( DeFi ) protokollerinin Kilitli Toplam Değeri (TVL) 12.7 milyar doları aştı.

TVL, özellikle Solana ve Ethereum gibi akıllı sözleşme özellikli blok zincirleri söz konusu olduğunda, kriptoda yararlı bir ölçümdür. Akıllı sözleşmeler, bir aracı gerektirmez ve kendi kendini yürütür.

Blockchain geliştiricileri, merkezi olmayan finans veya kısaca DeFi protokolleri oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanır. DeFi, kullanıcıların fon ödünç vermelerine, faiz kazanmalarına, token takas etmelerine ve diğer sayısız yolla paralarını çalıştırmalarına olanak tanır.

Bu protokollerde kilitlenen toplam değer DeFi’nin büyümesinin yararlı bir göstergesidir. Defillama’ya göre, bugün itibariyle Solana’daki TVL 13,5 milyar doları aştı.

Ek olarak Cuma günü Solana, insanların ağ üzerinde merkezi olmayan “DAO’lar” oluşturmalarına yardımcı olacak bir araç olan “Squads”ın beta sürümünü duyurdu.

Solana’nın “Squads”ı, DAO üyelerinin yönetişim tekliflerini başlatmasına ve oylamasına izin veren bir zincir üstü yönetişim istemcisidir.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.