KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Solana, Yeni Rekora İmza Attı! Sol Neden Yükseliyor ?

SOLANA’DAKİ KİLİTLİ DEĞER YAKLAŞIK 14 MİLYAR DOLAR İLE YENİ BİR ZİRVEYE YÜKSELDİ, SOL FİYATI TÜM ZAMANLARIN ZİRVESİNE ULAŞTI.

Solana (SOL) fiyatı, Bitcoin (BTC) liderliğindeki pazarda yaşadığı rallinin ardından 25 Ekim tarhinde 218,93 dolar ile rekor kırdı. Ayrıca Solana’da kilitlenen toplam değer (TVL) rekor seviyelere ulaştı.

Solana Kilitlenen Değer (TVL) Rekor Seviyeye Ulaştı

Solana kilitli toplam değer grafiği. Kaynak: Defi Llama
Veri toplama hizmeti DeFi Llama’ya göre, Solana blok zincirinde inşa edilen tüm merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin kilitlenen değeri (TVL) 13,53 milyar dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Saber’in Solana likidite havuzuna katkısı, 2,05 milyar dolar!

Solana blockchain’indeki en baskın DeFi projesi, otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolü Saber’dır. Saber, Solana likidite havuzuna 2,05 milyar dolar katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda, solona ekosisteminde kilitli değeri (TVL) 1 milyar doların üzerinde olan dört DeFi projesi daha bulunmaktadır.

  • Raydium (1,91 milyar dolar)
  • Sunny (1,73 milyar dolar)
  • Serum (1,69 milyar dolar) 
  • Marinade Finance (1,63 milyar dolar)

Solana 18 Ekim’de “Ignition” tamamlanmasının ardından listesine daha fazla DeFi projesi ekleyeceğini açıklamıştı. Kullanıcıların bu uygulamaları kullanması ve işlem ücretlerini ödemesi için SOL coinlerini tutmaları gerekiyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.