KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

SEC, Şimdi de Medya Firmalarını Hedef Aldı

Düzenleyici, medya şirketlerini menkul kıymetlerin ve dijital varlıkların kayıt dışı arzıyla suçladı. Şirketler uzlaşmak için ücret ödemeyi kabul etti.

SEC’in suçlamasına göre birçok kişi GTV hisse senedi tekliflerine yatırım yapmaları için teşvik edildi. Buna ek olarak iki şirket G-dolar satıyordu. Şirketler gerek web sitelerinde gerek de sosyal medyada, insanları yatırım yapmaya çağırdı. Medya şirketleri amacına ulaşarak 5.000 kişiden 500 milyon dolara yakın bir para toplamayı başardı. Bu teklifin hiçbirinde kullanıcı doğrulama ve kayıt gerekmemekteydi.

SEC’in bildirdiğine göre menkul kıymet satışı yapanlar, yasalara göre konu hakkında yatırımcılara eşitli açıklamalar yapmalıydı. Ancak şirketler bu gereksinimi karşılamadığı için toplanan fonların iade edilecek.

Medya şirketleri, SEC’in suçlamalarını kabul etmedikleri gibi aynı zamanda reddetmediler. Ancak 434 milyon doları ve 16 milyon dolarlık peşin hüküm faizini ödemeyi kabul ettiler. Bununla birlikte 15 milyon dolarlık bir para cezası da ödenecek.

Şirketler ek olarak herhangi bir dijital varlık ve kripto varlık teklifine dahil olmayacaklarını da belirttiler. Ayrıca şirketler dijital varlık teklifleri ile ilgili olarak yatırımcıları daha fazla bilgilendirme adına SEC’in bildirimini web sitelerinde yayınlayacaklar.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.