KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Santiment Verilerine Göre: Balinalar Son 1.5 Ayda 170,000 Bitcoin Aldı

Ünlü analiz ekibi Santiment tarafından yapılan paylaşımda, balina olarak tabir edilen büyük yatırımcıların düşüşlerde lider kripto para birimi Bitcoin almaya devam ettiklerine değindi. Bunun yanında kısa vadede işlem yapan küçük yatırımcıların ise Bitcoin satmaya devam ettiğini bildirdi.

Santiment tarafından 27 Temmuz tarihinde Twitter üzerinden yapılan paylaşımda balinalar Bitcoin’in 65,000 dolar seviyelerinden düşüşünden beri sürekli cüzdanlarına yeni Bitcoinler ekliyor.

Yapılan paylaşımda balinaların özellikle geçtiğimiz haftaya kadar son 5 haftada 130,000 den fazla Bitcoin aldıklarına değinildi. Ayrıca son 10 gün içinde balinaların 40,000 civarında Bitcoin alarak toplamda 170,000 e yakın Bitcoin aldıklarına değindi.

Buda şuan ki Bitcoin/Dolar kuruna göre 6,619,996,000 dolara tekabül ediyor.

Santiment’in paylaşımını destekleyen U.Today tarafından daha önce CryptoQuant verilerine dayanarak bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada balinalar Mayıs ayından beri cüzdanlarındaki Bitcoin sayısını artırırken, kısa vadede al sat yapan yatırımcılar ile Bitcoin madencilerinin ellerindeki Bitcoinleri sattıklarına değinilmişti.

Yine Glassnode isimli araştırma şirketinin 26 Temmuz’da paylaştığı Twitter gönderisinde balinaların cüzdanlarındaki Bitcoinlere yenilerini eklediğini, kısa vade al sat yapan yatırımcıların ise sürekli satış yaptığı belirtilmiştir.

Bitcoin Son Yükselişi İle Daha Yüksek Bir Dip Arayışında

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in son yükselişi ile alakalı Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

26 Temmuz günü lider kripto para birimi Bitcoin, 40,000 dolar seviyesine uzun bir aradan sonra yeniden yükseldi. Yükseliş başlarken, yükselişin Tether hakkında yeniden bir suç duyurusu haberinin gölgesinde kalacağı düşünülürken Amazon’un Bitcoin dahilinde bir kaç kripto parayı kabul edeceği ve ilerleyen zamanlarda kendi kripto parasını çıkaracağı haberi ile yükseliş daha da sert oldu. Söylentilere göre Amazon Bitcoinle beraber Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash’i kabul edecekti.

Bu haber yükselişin sert bir şekilde devam etmesini sağladı ancak Tesla’nın 2021 Q2 bilançosunda Bitcoin’den 23 Milyon dolara yakın zarar bildirmesi ile fiyatta düşüş başladı. Bunun üzerine Amazon’dan da herhangi bir kripto parayı kabul etmeyi düşünmedikleri ve kendileri için de bir kripto para çıkarmayı düşünmediklerini anlatan bir paylaşım yaptıktan sonra Bitcoin sert bir şekilde 40,000 dolardan satış yemeye başladı.

Ünlü Analist Michael van de Poppe paylaşımında bunun normal olduğunu dile getirdi. Poppe’ye göre piyasa yeniden yükselişe geçti ve fiyatların artması için Bitcoin daha yüksek bir dip arayışında.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz.