Samsung Next, Güney Kore Düzenlemelerine Rağmen Blockchain Portföyünü Büyütüyor

Güney Kore’de, anonim bir kripto para yatırımcısı bir keresinde maliye bakanına ülkenin sanal varlık endüstrisi üzerindeki katı düzenlemelerinin piyasayı mahvedeceğini yazmıştı.

Gerçekten de Güney Koreli yetkililer, ülkedeki hızla büyüyen blok zinciri ve kripto sektörünün kontrolünü ele geçirme konusunda istekliydiler. Yine de katı düzenlemeler, Kore’nin önde gelen bazı şirketlerinin dördüncü sanayi devrimine giden yolda blok zinciri teknolojisini benimsemesini engellemedi.

Holdingin risk sermayesi fonu olan Samsung Next, blockchain alanındaki en iddialı yatırımcılardan biri olarak yer alıyor. Şirket, en son bu ayın başlarında popüler blockchain tabanlı oyun Axie Infinity‘nin geliştiricisi Sky Mavis‘e yatırım yaptı. 

Samsung Next daha önce CryptoKitties ve NBA Top Shot oyunlarıyla büyük bir popülerlik kazanan başka bir blockchain oyun geliştiricisi Dapper Labs‘a yatırım yapmıştı. 

Samsung Next, blockchain tabanlı oyun geliştiricilerinin yanı sıra yatırımlarını NFT’lere de odakladı. Samsung Next’in diğer önemli yatırımları arasında blockchain geliştirici platformu Alchemy, anahtarsız kripto para cüzdanı ZenGo ve özel dijital varlık yöneticisi Hyperithm bulunuyor. 

Myongji Üniversitesi’nde endüstriyel yönetim ve mühendislik profesörü olan Kim Jeong soo, Samsung’un Axie Infinity’ye yaptığı yatırımın “şirketin artık blockchain ve NFT’lerin ne kadar önemli hale geldiğini anladığı anlamına gelebileceğini” söyledi.

KOSDAQ listesinde yer alan oyun şirketi Gamevil de blockchain endüstrisindeki yatırımlarını genişletiyor. Şirket, geçen ay Kore’nin en büyük kripto borsalarından biri olan Coinone’nin ikinci en büyük hissedarı oldu. 

Gamevil, blockchain tabanlı oyunlar ve bir NFT değişimi geliştirmeyi planlıyor. Ek olarak Gamevil’in oyun geliştiricisi Com2uS, farklı video içerikleri kullanarak bir metaverse oluşturma planlarını da duyurdu.  

Bunun yanında bazı Güney Koreli şirketler, blok zincirine yatırım yapmaktan bir adım daha ileri gidiyor. Bu şirketlerden biride CJ Group‘un bilgi teknolojisi dalı olan CJ OliveNetworks’tür.

Firma, Eylül ayında, NFT tabanlı bir biletleme çözümü geliştirmek için blockchain geliştiricisi Blocko ile bir mutabakat zaptı (MOU) duyurdu. NFT teknolojisini kullanan bu ortaklık, karaborsada yasa dışı film veya konser biletlerinin ticaretini durdurmayı planlıyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

8.671 Comments