KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Rusya’dan Metaverse Açıklaması !!

Rusya’da kitle iletişim araçlarını izlemekten sorumlu federal kurum Roskomnadzor Bilimsel Teknik Merkezi, Metaverse ile ilgili uyarılar yayımladı. Raporda, Metaverse’in yasa dışı faaliyetlere olanak sağlayabileceği açıklamaları yayınladı.

Yayımlanan raporda ayrıca sanal etkileşimin insan davranışı üzerindeki sonuçlarıyla ilgili endişelere de değinildi. Raporda konuyla ilgili şu açıklamalar yer aldı;

Metaverse’de yer alma nedeniyle algının dönüşümü, toplum üzerinde anlamlı bir kültürel etkiye sahip olacak ve sanal bir avatar kullanımı nedeniyle ahlaki ve etik normların önemini azaltmak da olmak üzere sosyal davranışı değiştirecek.”

Bunun özellikle yeni metaverse’deki en savunmasız grup olan çocukları etkileyebileceğinin konusunda ciddi şekilde uyardılar.

Rapor, sanal gerçekliğin potansiyel risklerini değerlendirmenin yanı sıra,video oyunlarına ve çevrimiçi eğlence biçimlerine artan talep gibi yeni pazar yerlerinin büyümesi de dahil olmak üzere olasılıklara genel bir bakış açısı sunmaktadır.