KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Rusyadan Gündemi Sarsacak Kripto Açıklamaları

Yerel haber birimlerine göre rusya kripto paraları yerel para birimi olarak tanımaya hazırlanıyor.

Rus gazetesi Kommersant bu sabah haber yaptı ve daha sonra tweet attı, hükümet ve Rusya Merkez Bankası kripto para birimlerinin nasıl düzenleneceği konusunda bir anlaşmaya vardılar. Şimdi, kriptoyu dijital finansal varlıklardan ziyade “para birimlerinin analoğu” olarak tanımlayacak taslağı 18 Şubat’a kadar beklenen bir yasa taslağı hazırlıyolar.

Haberler,Rusya Merkez Bankası’nın Ocak ayında yayınlanan ve endüstrinin spekülatif yapısının vatandaşlarınında finansal istikrarı için önemli bir tehdit oluşturduğunu savunan bir raporda kriptoya genel bir yasak getirmesi için baskı yapmasından sadece haftalar sonra haberi geldi. Bu teklifin bir parçası olarak merkez bankası, finansal kurumların kripto işlemlerini kolaylaştırmasının durdurulması gerektiğinide dile getirdi.

Bugünkü Kommersant raporundaki daha fazla ayrıntı, 600.000 rublenin (kabaca 8.000 $) üzerindeki kripto işlemlerinin beyan edilmesi gerektiğini veya suç teşkil edeceğini gösteriyor. Kriptoyu ödeme aracı olarak yasa dışı olarak kabul edenlere de para cezasıda uygulanacak.