KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Rusya Merkez Bankası, Kripto Borsalarına Yapılan Ödemeleri ‘Yavaşlatacak’, Rusların Dürtüsel Yatırımlarını Azaltacak

Rusya Merkez Bankası, Kripto Para Birimi Yatırımlarına Şüpheli

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sergei Shvetsov, Başbakan iş haber ajansı tarafından bu hafta bildirilen habere göre, Bank of Russia kripto para birimlerinin satın alınması konusunda şüpheci olmaya devam ediyor ve çoğu akredite olmayan Rus yatırımcılar için kripto pazarlarına erişimin artırılmasını desteklemeyeceğini bildiriyor. “Banks of Russia – XXI Century” uluslararası bankacılık forumunda konuşan üst düzey yetkili bir açıklamasında şunları dile getirdi :

“Yatırım amaçlı [kripto para birimi] satın almaya gelince, bu fikre şüpheyle yaklaşıyoruz. Geleneksel varlıklardan farklı olduğuna, oldukça riskli olduğuna ve bir piramit şemasının işaretleri olduğuna inanıyoruz.”

Hukuk Uzmanı, CBR Kısıtlamalarının Rusların Haklarını İhlal Ettiğini Söyledi

Ancak Shvetsov’un yorumları başka endişeleri de gündeme getirdi – Rus kripto alanına dahil olan kişilerin  popülerborsa toplayıcısı Bestchange.ru’nun kıdemli analisti Nikita Zuborev Forklog’a yaptığı konuşmada, kısıtlamalar getirme konusundaki konuşmanın çok olumsuz bir sinyal gönderdiğini ve sonuçların ülkenin kripto piyasası için felaket olabileceğini söyledi.

Şu anda iyi haber şu ki, bölgedeki popüler bir kripto para borsası olan Exmo, son birkaç hafta içinde Rus kullanıcılar tarafından yapılan mevduat hacminde herhangi bir düşüş kaydetmedi. Exmo’nun baş iş geliştirme sorumlusu Maria Stankevich, aslında, platformdaki Rus ticaretinin son piyasa düzeltmesi sırasında gerçekten arttığını açıkladı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.