KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Robinhood’un Gözdesi: Dogecoin

Popüler hisse senedi ticaret uygulamalarından biri olan Robinhood, platformda kripto para ticaretinin 2021 yılı ikinci çeyreğinde rekor seviyeye ulaştığını paylaştı. Kripto para işlemlerinin geri kalan tüm işlem tabanlı gelirlerin yarısından daha fazlasını oluşturduğunu da bildirildi. Robinhood tarafından yapılan açıklamada kripto para ticaretinin de yaklaşık olarak %62’lik kısmını şaka amacıyla piyasaya sürülmüş Dogecoin oluşturmaktadır.

Robinhood Markets Inc. (Nasdaq: HOOD) 30 Haziran’da sona eren yılın ikinci çeyreği ile alakalı mali sonuçları Çarşamba günü açıkladı.

Robinhood, yılın ikinci çeyreğinde kripto para işlemlerinin tüm işlem bazlı gelirlerin yarısından fazla olduğunu ve geçen yılın aynı döneminde 187 milyon dolar olan oranın bu yılki dönemde %141 artarak 451 milyon dolara çıktığını söyledi.

Kripto paralardan elde edilen gelir, geçen yılın aynı çeyreğinde 5 milyon dolar seviyelerindeyken bu yılın ikinci çeyreğinde 233 milyon dolara yükseldi.

“Robinhood müşterileri, yılın ikinci çeyreğinde net kümülatif fonlu hesaplarımızın %60’ından fazlasını kripto para ticareti yaparak, kripto paralara önemli bir ilgi gösterdi. 30 Haziran 2021’de sona eren yılın ikinci çeyreğinde, yeni müşterilerimizin büyük bir kısmı hisse senedi yerine kripto paraları tercih etti”

Robinhood CEO’su ve kurucu ortağı Vlad Tenev;

“Finansal sistemlere Robinhood aracılığıyla ilk kez erişen kişi sayısı bizi hem heyecanlandırıyor hem de cesaretlendiriyor. Bu çeyrekte özellikle kripto para ticaretlerinde kadın yatırımcıların sayısının artışı dikkat çekmekte. Ayrıca müşterilerimize şirketlerin halka arz fiyatları üzerinden yatırım yapma fırsatı veren IPO Access gibi ürünler aracılığıyla erişimi genişletmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

IPO Access ürünü Robinhood tarafından 20 Mayıs tarihinde piyasaya sürüldü. Şirket müşterilerine “kurumsal ve büyük yatırımcılarla aynı fiyatlardan belirli halka arzların hisselerine erişim” sağlıyor.

Şirketin finans direktörü Jason Warnick, şirketin 2. dönem kazanç raporunu açıklarken şunları söyledi;

Özellikle toplam işlem hacminin %62’si kripto para ticaretine aittir. Kripto paralar arasında en popüler ürün ise %34’lük ticaret hacmine sahip olan Dogecoin’dir.

Artan kripto para gelirlerine rağmen Robinhood, ikinci çeyrekte toplam 464 milyon dolar zarar bildirdi. Ancak kayıplar, şirketin elinde bulunan fiyat oynaklığı gösteren varlık ve senetlerle ilgili muhasebe düzeltmelerinden kaynaklanıyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz