KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Robinhood, Kripto Varlıklar İçin Yeni Özellikler Getireceğini Duyurdu

Hisse senedi piyasasında komisyonsuz alış-satış yapılabilmesine olanak tanıyan finans uygulaması Robinhood, dijital para birimleri için yeni bir yatırım özelliğinin lansmanını duyurarak kripto varlık ürünlerini genişlettiğini açıkladı.

Sıfır komisyonla hisse alım satım hizmeti sunan Robinhood, yatırımcıların günlük, haftalık, iki haftada bir veya aylık 1 dolar gibi düşük bir fiyata kripto varlıkları komisyonsuz olarak satın alabileceklerini belirtti.

Platform, kullanıcıları kripto varlıkların fiyat dalgalanmalarından korumaya yardımcı olacak yeni bir özellik getirdiğini söyleyerek şunları ekledi;

“Kripto varlık piyasası, endüstrinin doğası gereği değişken olabilir. Sürekli olarak yatırım yapmak, uzun vadeli büyümeye odaklanmanıza, riski ve stresi azaltmanıza yardımcı olabilir. Bu, endüstride dolar-maliyet ortalaması olarak adlandırılan bir stratejidir. Dolar-maliyet ortalaması, piyasa fiyatlarının nerede durduğundan bağımsız olarak, bir kerede değil, düzenli aralıklarla kademeli olarak para yatırmayı teşvik eder.”

Robinhood’un Gelirinin %50’sini Kripto Varlıklar Oluşturuyor

Şirket, ikinci çeyrek gelir sonuçlarını açıklayarak gelirlerinin yarısından fazlasının dijital para birimleri satışlarından oluştuğunu ortaya koydu.

Platformda, kripto varlık gelirinin yaklaşık %62’si Dogecoin tarafındaki işlemlerden geldi. Dogecoin, 2021’de Tesla CEO’su Elon Musk gibi ünlülerin desteğiyle popülerlik kazandı.

Robinhood uygulaması şu anda, yatırımcıların Bitcoin, Bitcoin cash, Dogecoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere yedi dijital para birimi alıp satmalarına izin veriyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz