KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Ripple (XRP) Yeni Bir Platform Oluşturuyor!

ABD’de hala yasal süreci bulunan SEC ile davası devam eden şirket, hem Londra’da hem de Singapur’da işe alımlar yapıyor.

Piyasa değeri bakımından altıncı sırada bulunan Ripple (XRP), yatırımcılar arasında en çok takip edilen projelerden bir tanesi. Kripto para piyasalarının popüler altcoini, son zamanlarda SEC davasına odaklı bir fiyat hareketi sergilese de projeye dair yeni olumlu haberler gelmeye devam ediyor.

Ripple (XRP) Kendine Ait Bir Platform Kuruyor

Küresel ödeme şirketi Ripple, bir kripto piyasası platformu oluşturmak istiyor ve şu anda hem Londra’da hem de Singapur’da personel işe alıyor. Firma, toplamda 10 kişiye kadar işe almak istiyor. Başlangıçta farklı borsalar arasında arbitraj deneyimi olan bir kripto tüccarı, likidite sağlayıcıları ve borsalarla ilişkiler kurmakla görevlendirilecek bir pazarlama ve satış görevlisini işe almayı düşünüyor.

Yeni ekip üç merkez arasında bölünecek: Londra, New York ve Singapur.

Geçen Aralık ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs ve iki yöneticisine karşı, kayıtsız ve devam eden bir menkul kıymet teklifine karşılık gelen XRP satışlarında 1,3 milyar dolardan fazla para topladıklarını iddia ederek dava açılmıştı.

Haber sadece XRP’nin fiyatını düşürmekle kalmadı, aynı zamanda birkaç gün içinde hem yüksek frekanslı tüccar Jump Trading hem de Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’inin tokende piyasa oluşturmayı bıraktığı bildirilmişti. Coinbase ve bazı diğer ABD borsaları da davanın ardından XRP coini delist etmişti.

Bu sıkıntıların bir kısmının firmanın arkasında olabileceğinin bir işareti olarak, XRP’nin fiyatı 1 doların üzerine çıktı ve mahkeme davasından gelen geri bildirimler xrp için genellikle olumlu olmuştu.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.