KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Ripple ve SEC Davasında Önemli Gelişme!

Yargıç, XRP sahiplerinin SEC ve Ripple davasında mahkemeye yardımcı olmasına izin verdi.

XRP sahipleri artık mahkemeye bilgi sunarak yardımcı olabilecekler, ancak davaya doğrudan müdahale etmelerine izin verilmiyor.

#XRPCommunity #SECGov v. #Ripple #XRP BREAKING: 1/3 Court gives @JohnEDeaton1 power to brief questions of law on behalf of Individual Movants. This is a HUGE win for the #XRPCommunity because the interests of the Individual Movants and the #XRPCommunity are aligned. https://t.co/9BKbLC2z7X— James K. Filan 🇺🇸🇮🇪 (@FilanLaw) October 4, 2021

Federal Yargıç Analisa Torres, XRP sahiplerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), blockchain şirketi Ripple aleyhindeki davasına doğrudan müdahale etme hareketini reddetti.

Ancak, davalılar artık Amici Curiae (mahkemenin dostları) olarak mahkemenin ilerlemesine yardımcı olabilecekler. Yani mahkemenin kararlarını etkilemek için brifingler sunabilecekler:

“Karar ile xrp sahipleri bu davada ‘amici curiae’ olarak ilerlemelerine izin verilecektir. Bu nedenle, bu karar ile mahkeme tarafından önceden onaylandığı şekilde davayla ilgili yasal konularda bilgi vererek Mahkemeye yardımcı olmasına izin verilecektir.”

Önerge, teknik bir aksilik nedeniyle Mart ayı ortasında önyargısız olarak reddedilmişti.

SEC, XRP sahiplerinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu, Ripple’ın savunmasının konuşma noktalarını yeniden ele alarak kendilerine karşı yasal işlem başlatmaya zorladığını savunuyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.