KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Popüler Kripto Para Cüzdanı MetaMask, Üç Büyük Şirketle Ortaklığını Duyurdu!

MetaMask, Ethereum blok zinciri ile etkileşim kurmak için kullanılan bir kripto para cüzdanı olarak bilinmektedir. Kullanıcıların bir tarayıcı uzantısı veya mobil uygulama aracılığıyla Ethereum cüzdanlarına erişmelerine olanak tanır.

Şirket, bugün dijital varlık saklama kuruluşları BitGo, İngiliz Virgin Adaları merkezli Qredo ve Hong Kong merkezli Cactus Custody ile ortaklığını duyurdu.

Ortaklık, DeFi’ye artan kurumsal ilginin ortasında meydana geldi ve şirketlerin DeFi’ye katılmasını engelleyen bazı güvenlik ve uyumluluk endişelerini ele almayı amaçlıyor.

MetaMask tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, çeşitli kripto firmaları ile entegrasyon sağlayarak, küçük kripto girişimleri ve DAO’lardan milyar dolarlık kripto fonlarına kadar kuruluşların farklı ihtiyaçlarını karşılamayı planlıyor.

DeFi Pulse verilerine göre, MetaMask’ın, aylık aktif kullanıcılarının sayısı geçen yıl yüzde 1.800‘ün üzerinde artışla 10 milyonu aştı.

BitGo CEO’su Mike Belshe yaptığı açıklamada, “DeFi ekosistemi olgunlaştıkça, kurumsal müşterilerimizin çoğu aktif olarak katılmakla ilgileniyor” dedi.

Belshe, konuşmalarının devamında “MetaMask, DeFi cüzdanlarının altın standardıdır ve MetaMask Institutional’ın BitGo cüzdanlarıyla entegrasyonu, anahtar yönetimin ve özel politikaların BitGo’da kalmasına izin verirken, MMI, cüzdan platformumuz ve tüm dApp’ler arasında bir ara yüz görevi görür.” ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.