KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

NFT Çılgınlığı CNN ile Devam Ediyor

Dünya çapında NFT çılgınlığı hız kaybetmeden devam ediyor. Dünyaca ünlü medya platformu, FLOW blockchain’inde bir NFT koleksiyonu başlatacak ve isteyen herkes dolar ile ödeme yaparak bu NFT’leri satın alabilecekler.

CNN’den NFT Çılgınlığı Açıklaması(Bizde Varız!)

Haziran ayı içerisinde dünyaca ünlü medya devi, Flow blockchain alt yapısı ile üretilen “Vault by CNN”i piyasaya sürecek. CNN, 41 yıllık tarihinden kareleri sanal ortamda NFT sistemi aracılığıyla hayranlarına ulaştırmayı düşünüyor.
CNN’de yapılan basın açıklamasında NFT ortamında sergilenecek ve satışa sunulacak bazı içerikler; ABD başkanlık seçimlerinde kayda alınmış özel sahneler, dünya tarihini farklı objektiflerden yansıtan anlar ve CNN’in ilk özel görüntülerini içerecek.

CNN’in bu hamlesi NFT çılgınlığı konusunda atılan ilk yada son adım değil. Lüks otomobil üreticisi McLaren‘in de içinde bulunduğu bir çok ünlü kişi ve kurumunda NFT platformuna dahil olacağı biliniyor.
CNN’in bu koleksiyonu, Fox Entertainment‘ın Rick and Morty yaratıcısı Dan Harmon ile bir NFT projesine yaptığı 100 milyon dolarlık yatırım gibi, televizyon ağları tarafından yapılan bir dizi NFT’lerden biri olmasıyla da dikkat çekiyor.

Bilindiği üzere bir çok NFT koleksiyonu öncü kripto para birimi Bitcoin ile alınabiliyor. Ancak “Vault by CNN” koleksiyondaki NFT’lerin dolar ile satın alınabileceği açıklandı. NFT’leri almak isteyenlerin, Blocto(dijital cüzdan) hesabı açıp Stripe aracılığıyla kredi kartı kullanabilecekler.

CNN’de yapılan açıklamanın devamında koleksiyondaki NFT’leri satın alanlar için, CNN’in Vault sitesinde özel profil oluşturulacak. Alıcılar bu alanda satın aldıkları NFT’leri sergileyebilecek.

18.06.2021 Bitcoin Grafik ve Analizi için tıklayın…