KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

MXC Borsası Kapandı mı?

MXC borsası kullanıcıları son 24 saat içinde MXC’nin resmi mobil uygulamasına erişemediklerini dile getirdiler. Son zamanlarda yaşanan Thodex vakasından sonra özellikle sosyal medyada MXC borsası kapandı mı? tarzında paylaşımlar yer alamaya başladı.

Kripto para yatırımcılarının genelde fiyatı ucuz coinleri alabilecekleri en güvenli borsalardan biri olarak gördükleri MXC’nin son günlerde kapanmış olma iddiası sosyal medyayı çalkaladı. MXC, makalemizin yazıldığı sırada coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte 144 Milyon $ işlem hacmi ile 43. sırada bulunmaktadır.

Durumla alakalı MXC borsası yetkililerinden herhangi bir açıklama gelmezken, borsanın resmi sitesinin açık ve aktif olduğu gözlendi. Android kullanıcıları için Google Play üzerinden hizmete sunulan “MXC pro” isimli uygulamasına en son 12 Haziran tarihinde güncelleme getirilmişti. Özellikle bu güncellemeden sonra Google Play üzerinden bir çok kullanıcı uygulamaya girmek istediklerinde uygulamanın açılmadan kapandığı hakkında yorumlarda bulundu. Ayrıca bazı sanal şikayetlerin yer verildiği sitelere MXC borsası hakkında şikayetlerde bulunan kullanıcıların var olduğu da görülmekte.

Bu makalenin yayımlandığı 15.06.2021 saat 06:00 itibariyle MXC resmi sitesi üzerinden gerçekleştirdiğimiz ticaret emirlerimiz gerçekleşmiştir. Başka bir borsaya verdiğimiz transfer emirleri gerçekleşmiştir. Ancak söz konusu uygulama iddia edildiği üzere kullanım dışıdır.

Söz konusu borsanın, mobil uygulaması üzerinde gerçekleştirdiği son güncellemeden kaynaklı sorunlar olduğu düşünülmektedir.

Kripto para piyasası özellikle ülkemizde kanunlarla korunan bir piyasa değildir. Dolayısıyla kullanılan borsalar kaynaklı yaşanılacak zararlarda kullanıcıların karşılarında muhatap bulmaları imkansızdır. Böyle sorunlarla karşılaşmamak yada riski en aza indirmek için güvenilir, işlem hacmi yüksek ve kripto para piyasasında söz sahibi olan borsaları tercih etmek mantıklıdır.

Kripto para piyasasında şüphesiz en büyük işlem hacmine sahip olan borsa Binance’dır. Güvenlik konusunda da diğer uluslararası borsalara nazaran daha gelişmiştir. Blockchain üzerinden gerçekleştirilen kripto para transferleri takip edildiğinde, yapılan en büyük işlemlerin Binance borsası üzerinden yapıldığı da izlenmektedir.

Binance borsası ömür boyu %10 komisyon indirimi kazanarak üye olmak için tıklayın…