Microstrategy 488 Milyon $ lık Bitcoin Almayı Düşünüyor

Microstrategy, pazartesi günü yaptığı açıklamayla 500 Milyon $ değerindeki tahvil ihracını başarıyla tamamlamıştı. Giderler çıkarıldığı zaman Microstrategy 488 Milyon $ gelire sahip olacağını düşünüyor. Elde edilecek bu gelir ile Bitcoin almak için kullanacak.

Microstrategy, 7 Haziran’da 400 Milyon $ değerinde tahvil satacağını duyurduktan bir gün sonra satışa sunulacak tahvil değerini 500 Milyon $ a çıkarmıştı. Resmi kaynaklardan bir açıklama olmasa da şirketin tahvillerine büyük hedge fonları dahil olmak üzere birçok kuruluştan toplamda 1.6 Milyar $ değerinde talep olduğu aktarıldı. Vadesi 2028 yılında sona erecek olan bu tahvillerin yıllık %6,125 faiz oranıyla sorunsuz bir şekilde satıldığı açıklandı.

İlk Bitcoin yatırımını Ağustos 2020’de 250 Milyon $ değerinde yapan Microstrategy o tarihten şimdiye kadar yaptığı alımlar ile Bitcoin rezervini 92.029 adede çıkarmıştı. Ayrıca bu Bitcoin rezervini tutmak için MacroStrategy LLC isminde yeni bir şirket kurmuştu.

5 Comments

  • Thanks for your ideas. One thing really noticed is that often banks and also financial institutions know the spending behaviors of consumers and as well understand that most people max away their real credit cards around the breaks. They prudently take advantage of that fact and begin flooding your current inbox along with snail-mail box by using hundreds of Zero APR credit card offers right after the holiday season finishes. Knowing that in case you are like 98 in the American community, you’ll rush at the possible opportunity to consolidate credit debt and switch balances to 0 APR credit cards.

    Reply
  • Your style is so unique compared to many other people. Thank you for publishing when you have the opportunity,Guess I will just make this bookmarked.2

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir