KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Meta Kripto Hizmetleri İçin Brezilyada Başvuru Yaptı

metaverse-ksknkripto

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta, dünyanın en büyük sosyal medya platformunun kendisini bitcoin ve kripto ile ilgili hizmetler için bir tasarımcı, geliştirici, donanım ve yazılım sağlayıcısı olarak konumlandırmasına izin verecek bir ticari marka tescili başvurusunda bulundu.

5 Ekim 2021’de Brezilya Ulusal Sınai Mülkiyet Enstitüsü’ne (INPI) yapılan başvuru şu anda INPI onayını bekliyor. Meta bu haftanın başlarında kayıt başvurusunu yayınladı. Başvurunun, kripto ticareti, cüzdanlar ve borsaları içeren faaliyetleri kapsadığı görülüyor.

Meta Kartlarındaki NFT’ler

Meta kısa süre önce Instagram’da NFT‘lerin oluşturulmasına ve sergilenmesine izin vereceğini ve Facebook’ta bir NFT pazar yeri açacağını duyurdu. Bu girişimler, birçok kullanıcının NFT çılgınlığına katılmasına yardımcı olabilir. NFT oyunu, metaverse’e erken bir baskının parçası olabilir.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg“NFT’lerin sonunda bu dünyayı destekleyebileceğine” inanıyor.

Apple ve Microsoft Treni Kaçırmak İstemiyor

Meta veriye ilgi duyduğunu ifade eden teknoloji devleri Apple ve Microsoft’a gelince, her iki CEO’nun da meta veriye desteklerini ifade ettiğini görüyoruz.

Apple’ın CEO’su Tim Cook daha önce şirketin, programlama arayüzü AR-Kit aracılığıyla App Store‘daki 14.000’den fazla artırılmış gerçeklik uygulaması tarafından desteklenen, şirketin metaverse’de kesinlikle potansiyel gördüğünü ifade etmişti.