KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Kurumsal Yatırımcıların Ethereum’a İlgisi Artıyor

CryptoCompare’in araştırmasına göre kurumsal yatırımcıların Ethereum (ETH) ve diğer bitcoin alternatiflerine olan ilgisi artıyor gibi görünüyor.

Bitcoin yatırım ürünlerinin yönetim altındaki toplam varlıklarının Eylül ayında %7,8 düşerek bu yılki en düşük payları olan 35,1 milyar Dolar’a gerilediği belirtildi.

CryptoCompare’in  Eylül sayısına göre, Ethereum tabanlı ürünler geçen ay yönetim altındaki varlıkların en yüksek pazar payına ulaştı. 

Gelişmeler, yatırımcıların kripto para birimi alanındaki risklerini çeşitlendirmek istediklerini ortaya koyuyor. Araştırmada Grayscale’in Ethereum Trust’ının (ETHE), Ağustos ayına göre %29 artışla en çok işlem gören dijital varlık ürünü olduğu belirtildi. 

Ethereum ile ilgili ürünlerin yükselişi, yönetim altındaki varlıkları 13.4 milyar dolara düştüğünde bile geçerliydi.  Toplamda, tüm dijital varlık yatırım ürünlerindeki AUM, Ağustos ayından bu yana %6,3 düşüşle 24 Eylül itibariyle 51,3 milyar dolara geriledi.

Tüm kripto yatırım ürünü türlerinde toplam günlük hacim, ortalama %4,1 arttı ve günlük hacimler şu anda ortalama 566 milyon dolar oldu.

Rapor, üç aylık net çıkışların ardından kripto yatırım ürünlerinin Eylül ayında net akışların pozitife döndüğüne dikkat çekiyor. Borsada işlem gören tahviller (ETN’ler), geçen ay yönetim altındaki varlıklarda artış gören tek ürün türüydü ve %7,2 artarak 3,7 milyar dolara yükseldi.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.