KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Kripto Para Madenciliği Yeni Darbeyi Alibaba’dan Aldı

Alibaba, Çin’de faaliyet gösteren Bitcoin ve diğer kripto para madenciliği faaliyeti yürüten şirketlere çağrıda bulundu.

Çin Kripto Para Madenciliği Yasaklarına Yenisini Kattı

Çin’in kripto paralara ve madenciliklerine karşı olumsuz tavrı hız kesmeden devam ediyor. Madencilik faaliyeti yürüten birçok şirket Çin’in olumsuz tavırlarına maruz kalmamak için yeni düzenlemelere ayak uydursa da her geçen gün yeni yasaklar ile karşılaşıyorlar.

AliBaba’dan Madencilere Darbe

Çin merkezli kripto para haber sayfası olan Wu Blockchain Twitter hesabından yapılan açıklamalara göre Alibaba kripto para madencilerine uyarıda bulundu. Yapılan paylaşımın içeriğinde;
“Çin’in en büyük bulut hizmeti sağlayıcısı Alibaba Cloud, Çin’de kayıtlı kripto para ve madencilik şirketlerine çağrıda bulunarak; yasal gerekliliklere göre alan adlarını iptal edebileceğini ve sunucularının çalışmalarını durdurabileceğini söyledi” şeklinde bir açıklama bulunuyor.

Bunun yanında bu açıklamanın kripto para piyasasında anlık olumsuz bir hava yaratacağı, uzun süreli sorun olmayacağı dile getirildi. Çünkü bir çok şirketin zaten sunucuları Çin dışında bulunmakta. Ancak her halükarda madencilik şirketlerinin bazı düzenlemeler yapması gerekecektir.

Wu Blockchain haber sayfası, daha önceki paylaşımlarında Çin’in Sichuan kendinde bulunan Bitcoin madenciliği yapan şirketlerin tesislerini birbiri ardına kapattığını dile getirmişti. Bunun yanında dün itibariyle yapılan açıklamada yaz ayına doğru Sichuan kentinde bir çok terkedilmiş hidroelektrik tesisi olduğu söylenmişti. Eğer Bitcoin madenciliği için kullanılmazlarsa bu enerji güçlerinin boşu boşuna yok olacağını düşünüyorlar.

Elon Musk’ın Desteklediği Aşı Hüsrana Uğrattı