KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Kripto ile İlgili Hisse Senetleri de Piyasa Düşüşlerinden Etkileniyor

Kısa Notlar

Kripto para birimleriyle yakından ilişkili hisse senetleri de piyasa genel olarak geriledikçe bir darbe aldı.Marathon Digital, Riot Blockchain hisseleri ayın başından bu yana %30 düştü.Koronavirüsün Omicron varyantına ilişkin endişeler ve Federal Rezerv’den gelen enflasyon haberleri kripto para piyasalarına sıçradı.

Hisse senetlerinde en sert darbelerden biri, 1 Aralık’tan bu yana yaklaşık %30 düşüşle 40 doların biraz üzerine düşen Marathon Digital Holdings. Aynı süre zarfında, Riot Blockchain de benzer şekilde %30 düştü ve 40 doların biraz üzerindeyken 28 doların biraz altına geriledi. Bu arada MicroStrategy, ayın başından beri %20 düştü. Dijital varlıklardaki son satışlardan etkilenen diğer hisse senetleri arasında sırasıyla %9 ve %4 düşen Bakkt Holdings ve Coinbase Global yer alıyor.

Bu arada, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının geçen hafta beklenenden çok daha hızlı daralmaya başlayabileceğini söyledi. Hatta Bitcoin gibi spekülatif varlıkların çekiciliğini azalttığını gösteren gelecek yılın ilk yarısında potansiyel olarak faiz oranlarını artırmayı önerdi.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.