KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

JPMorgan, DeFi’ın Büyük Bir Potansiyele Sahip Olduğunu Söylüyor

Bankacılık devi JPMorgan’ın son araştırma not, DeFi’ın büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu vurguluyor.

JPMorgan analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, sektörün henüz “emekleme” aşamasında olduğunu söyledi:

“DeFi’ın hala erken aşamada olduğunu ve bu nedenle zaman içerisinde büyüme potansiyeline sahip olduğuna ilişkin çok az şüphe söz konusu”

Analist yine de, DeFi‘ın düzenleyici engelleri aşması gerektiğini de belirtiyor. Ek olarak sektörün büyümesinin etkileyici olduğu kadar, abartılma eğiliminin de fazla olduğunu ifade ediyor.

DeFi Pulse’a göre çeşitli protokollerde kilitlenen değer miktarı, bir yıl önce 13 milyar dolar seviyesinde yer alırken 111 milyar dolara kadar çıktı. Rapora göre Etherum (ETH) DeFi pazarının %70’ini oluşturuyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘in yatırım yapılabilir tek varlık olduğunu belirterek DeFi’ın risklerine dikkat çekti.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.