KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

IOTA, Yeni Beta’da Sıfır Ücretli Akıllı Sözleşmeleri Başlattı

IOTA Akıllı Sözleşmeler

Perşembe günü bildirdiği gibi beta, ERC-20 tokenlarını platformla birlikte çalışabilir hale getiren bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) içeriyor. Ayrıca, akıllı sözleşmeler artık Ether’in programlama dili ile yazılabilir.

Proje ayrıca tam ağ paylaşımı ekledi. Bu, akıllı sözleşmeleri yerelleştirilmiş tokenların temel katmanına sararak yüksek derecede birlikte çalışabilirlik sağlar.

Özellikle, tüm akıllı sözleşmeler, yaratıcılarının kendi yürütme ücretlerini belirlemelerine izin vererek farklı zincirlerin onları aşağı çekmek için rekabet etmesine izin verir.

Bazıları, Ethereum gibi platformlara kıyasla IOTA’nın akıllı sözleşmeleri uygulamakta geç kaldığına inanabilir. Ancak IOTA CEO’su Dominik Schiener, konuya farklı bir bakış açısı getirdi.

Schiener, kar amacı gütmeyen kuruluşun, rekabet eden zincirlerin dezavantajları etrafında çalışan bir akıllı sözleşme çözümü oluşturduğunu söyledi. Örneğin, Cardano sınırlı akıllı sözleşme çıktısıyla karşı karşıya gibi görünse de, IOTA sınırsız ölçeklenebilirlik sunuyor.

Ayrıca IOTA CEO’su platformun ücret eksikliğini önemli bir rekabet avantajı olarak tanımlıyor:

“Ücretlerin kendileri ve özellikle oynaklıkları, iş modellerini zorluyor ve ekonomik bir itici gücün zıttı.”

Yapılan açıklamalara göre IOTA gelecekte, proje finansmanı yoluyla dApp geliştirme ve ekosistem büyümesini desteklemeye odaklanacak.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.