KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

İngiltere Merkez Bankası Bitcoin’in Değersiz Olabileceğini Söyledi !!!

İngiltere’de enflasyon oranı yüzde 5,1 artarak 10 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto meraklıları, enflasyona karşı korunmak için Bitcoin’e yönelmeye başladı. Bununla birlikte, İngiltere merkez bankası The Bank of England, Bitcoin’e çok sıcak bakmıyor.

Birleşik Krallık, artan enflasyon rakamlarından etkilendi. İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından yayınlanan verilere göre, enflasyon oranı 10 yılın en yüksek seviyesinde yer alıyor. Enflasyonun önemli bir göstergesi olan tüketici fiyat endeksi, Kasım ayında Ekim’deki %4,2‘den aylık %5,1‘e yükseldi.

BoE’nin sektöre bakışı, kripto para birimlerinin para birimi olarak kabul edilme gereksinimlerini karşılamadığı ve bu nedenle onları kripto varlıkları olarak adlandırmayı tercih ettiği yönünde denilebilir.

Daha bu hafta BoE başkanı Andrew Bailey, bir kez daha, bankaların ve denetim altındaki diğer finansal firmaların, oldukça değişken oldukları ve düzenleyici netlikten yoksun oldukları için kripto varlıkları tutarken dikkatli olmaları gerektiğini yineledi.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.