KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Huobi, Bugün Çin’deki Vadeli İşlem Ticaretini Kapatıyor!

Huobi, Çin’deki Vadeli İşlemleri Kapatıyor

Daha önce Huobi, Çin hükümeti tarafından uygulanan kripto para birimi yasağının devam etmesi nedeniyle Çin anakarasından çekilme kararı aldığını açıklayan ilk borsaydı.

Kripto madenciliği havuzları da dahil olmak üzere diğer kripto ticaret platformları ve kripto şirketleri Huobi’yi izledi. Bu liste BTC .com ve Bitmain’i içeriyor. Coinex borsası Çin’den çekiliyor ve Çin’in “OTC kralı” Zhao Dong tarafından kurulan Renrenbit borsası şirketi tamamen kapatıyor. Ayrıca Binance Borsası da, Huobi’ye de katıldı.

Çin kripto borsalarını vergilendirmeye çalışıyor

İlginç bir şekilde, tüm kripto işlemlerinin yasa dışı olduğunu duyurmasına rağmen yetkililer, yasağın henüz tam bir yasal dayanağı olmadığını kabul ediyor.  Bunu yerel mevzuat sistemine uygulamanın yollarını ararken, Bitcoin’e varlık olarak sahip olmak yasal bir şekilde devam ediyor.

Ayrıca Çin, Çinli kullanıcılara, hatta Çin dışında yerleşik olanlara bile hizmet sağlayan kripto borsalarını vergilendirmek istiyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.