KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Hindistan, Yakında Kripto Varlık Gelirlerini Vergilendirebilir

Haber sitesi ET Now’ın aktardığına göre, yakın zamanda kabinenin kripto varlık ticaretine ilişkin yasa tasarısını alması bekleniyor. Habere göre vergi dairesi kripto varlık alım satım platformları ve alım satım işlemleri de dahil olmak üzere gelir getiren her türlü faaliyeti vergilendirecek. 

Kaynaklar, Hindistan’daki kripto varlık alım satım platformları ve ekosistemini vergilendireceğini söylese de Hindistan hükümeti henüz bu konu hakkında açıklama yapmadı. ET Now’dan Ruchi Bhatia şu ifadeleri kullandı:

“Hükümet kaynakları bana @FinMinIndia’nın ülkedeki kripto para ticaretini, ekosistemi vergilendirmek istediğini söylüyor. Hükümet, gelir getiren herhangi bir faaliyetin Hindistan’da vergi ödemesi gerektiğini düşünüyor. Kabine yakında kripto varlık tasarını alacak.”

Hindistan’ın kripto varlıklar ile karmaşık bir ilişkisi bulunuyor. Hükümet yetkilileri daha önce yasaklamaya yönelik bir tutum takınmış olsa da, ülkede kripto varlık alanında hizmet veren kurumların tepkileri ve baskısıyla vergilendirme çalışmalarını değerlendirmeye başlamıştı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.