KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Hindistan Önümüzdeki Ay Kripto Para Yasağı Getiriyor !!!

Kısa Notlar

Yeni bir hükümet bülteni, Hindistan parlamentosunun çoğu kripto faaliyetini yasaklayan bir yasa tasarısını dikkate alacağını ve muhtemelen onaylayacağını öne sürüyor.

Parlamento, yasa tasarısını 29 Kasım’da başlayacak olan kış parlamentosu oturumunda karara bağlayacak.Hindistan hükümeti, Ocak ayında neredeyse aynı dile sahip benzer bir kripto karşıtı yasa ortaya koydu.

Ülkede bir kripto yasağıyla ilgili tartışmalar bir süredir devam ediyor. Ocak ayında hükümet, neredeyse aynı dile sahip bir yasa tasarısı sunmaya çalıştı, ardından Mart ayında başka girişimlerde bulundu. Komşu ülke Çin, Eylül ayında kriptoya kendi geniş kapsamlı yasağını uyguladı ve bu da kapsam olarak benzer görünüyor.

Hindistan ayrıca 2018’de bankaların kripto kullanmasını yasakladı, ancak politikanın tersine çevrilmesinin ardından bu kuralların artık geçerli olmadığı görülüyor.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.