Hangi Ülke Hangi Kripto Para Birimini Satın Alıyor?

Küresel kripto benimseme 

Anket sonuçları, benimseme dünya çapında çekiş kazanmaya devam ederken, kilit küresel kripto para birimi eğilimlerini ortaya çıkardı. Şu anda, her 10 yetişkinden 1’inden biraz fazlası (%11,4) küresel olarak kriptoya sahip.

“Nijerya, çevrimiçi nüfusunun %24,2’sinin bir tür kripto para birimine sahip olduğunu söyleyerek dünyadaki en yüksek kripto para birimi sahipliği oranına sahip, onu sırasıyla Malezya (%18) ve Avustralya (%17,8) izliyor.” Anket sonuçları.

ABD %10,4 ile 10. sırada yer alırken, Japonya yetişkinlerin yalnızca %4,6’sının kriptoya sahip olmasıyla en düşük benimseme oranına sahip ülke olarak ortaya çıktı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

3.593 Comments