KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Hangi Ülke Bitcoin ve Kripto Paralara Daha Hazır?

Her geçen gün büyüyen kripto para piyasası, ülkeleri de ekosistemine dahil etmeye başladı. Bu gelişime ayak uydurma konusunda bazı ülkelerin bir adım önde olduğu görünüyor.

Anket ve araştırma şirketi Crypto Head hazırladığı “2021 Crypto-Ready” verilerine göre Bitcoin ve diğer kripto paralara en hazır ülkenin Amerika Birleşik Devletleri olduğunu belirtti. Araştırmada puanlama sisteminde 10 üzerinden değerlendirme yapıldı. Sonuç olarak 7,13 puan ile ABD en yüksek puanı alan ülke oldu.

Amerika’nın kripto paralara yönelik herhangi bir yasal düzenlemesi olmamasına rağmen Google aramaları, kripto para ATM yoğunluğu ve mevzuat gibi çeşitli konularda yapılan karşılaştırmalarda diğer ülkelere göre en hazır ülke oldu.

ABD’nin kripto paralara karşı ilgisinin, kripto para ve dijital paraların geleceğine ışık tutma potansiyeli olduğu düşünülmekte.

“Amerika’da toplamda 17,000’den fazla kripto para ATM’si bulunmakta. ATM’lerin sayısının bu kadar fazla olmasının en öenmli sebebi; ABD yasalarına göre kripto para yatırımcıları, yatırım yaptıkları kripto paraları bankalarda saklama hakkına sahip olmalarıdır. Bunun yanında Google aramalarında ABD vatandaşlarının “kripto paralar ile ilgili içerikleri” geçtiğimiz yıla oranla %140 daha fazla arattıkları görünmekte.

Crypto Head’in hazırladığı raporda toplam 76 ülkeye yer verildi. ABD’nin ardından Kıbrıs ve Singapur’un yer aldığı listede Türkiye’nin sıralamaya girememesi dikkat çekti.