KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Güney Kore’de Kripto Paralara Vergi Düzenlemesi Geliyor

Kore Demokrat Partisi, Sanal Varlık Görev Gücü aracılığıyla vergilendirmenin 2023 yılına ertelenmesini tartışmaya ve ısrar etmeye devam ederken, kripto vergilendirme döneminde daha fazla gecikmeye tekrar karşı çıkıldı.

Salı günü yapılan ancak yalnızca Perşembe günü basına bildirilen toplantıda, Maliye Bakanı Hong Nam-ki ve Güney Kore yasama organı Ulusal Meclis’ten önemli Demokrat milletvekillerinin, kripto vergisinin planlandığı gibi 2022 yılında uygulanacağı konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Bakan Hong, verginin başlangıçta planlandığı gibi yürürlüğe gireceğini defalarca belirtti ve kripto vergisinin 2022 için kaçınılmaz olduğunu söyleyecek kadar net konuştu.

Mayıs ayından bu yana en az iki kez Bakan Hong, kripto vergisinin 2023 yılına gecikmeden yürürlüğe gireceğine dair iktidardaki Demokrat partiye karşı kararlı duruşunu yinelemişti.

Hong için bu bir zafer olsa da, bazı kripto endüstrisi yöneticileri, yeni verginin ticaret hacimlerini ve sektöre olan genel ilgiyi azaltacağından endişe duyuyor.

Ancak Koreli bir kripto piyasası analisti olan Jun Hyuk Ahn, faizdeki düşüş konusunda endişelenmek için bir neden olmadığını savunuyor.

 “Vergilendirmenin Kore’deki kripto pazarında caydırıcılığa neden olacağına inanmıyorum. Amerika’da neler olduğunu gördük ve burada da pek farklı şeyler olmayacak.”

Yeni vergilendirme sistemi, birçok Kore borsasının yakın zamanda piyasadan çıkışını gören siber güvenlikle ilgili yeni düzenlemelerin üzerine geldi. Sadece 29 kripto borsası, uyum sağlamak için 24 Eylül tarihine kadar gereksinimlerini tamamlamıştı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.