Grayscale CEO’su:Devletler Bitcoin’e (BTC) Yöneliyor

Yahoo! Finance’e verdiği röportajda Michael Sonnenshein, dünyada belirli bölgelerin, hükümetlerin hareketlerine bakılmaksızın Bitcoin’i benimseyeceğini söyledi.

“Benimseme oranlarının nerede daha yüksek olduğunu düşündüğümüzde, Afrika, Güneydoğu Asya ve Güney Amerika’nın bazı bölgeleri karşımıza çıkıyor.

Bu ülkelerin bazılarında, hükümetlerin eylemlerinden bağımsız bir biçimde Bitcoin’e bir yönelme olduğunu görüyoruz. Zira bu ülkelerin vatandaşlarının çoğu, finansal hizmetlere erişme konusunda sıkıntı yaşıyor. Ya da yerel para birimleri değer kaybetmiş durumda. Çünkü yerel para birimleri üzerinde yeterli bir hükümet kontrolü söz konusu değil”

Sonnenshein, yükselen diğer ekonomilerin de yakın zamanda El Salvador’u takip edebileceğini düşünüyor.

“El Salvador gibi bir ülke olmak, Bitcoin’i yasal hale getirmek bir toplum için inanılmaz bir dönüm noktası”

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

8.097 Comments