KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Google Trend Verilerine Göre Kasım Ayında En Çok Patlıyan Kripto Varlıklar

En büyük kripto varlık olan Bitcoin, Kasım ayı içerisinde birçok kez iniş ve çıkış yaşadı. Bitcoin’in dalgalı yapısı Google aramalarına yansıdı. 9 Kasım’da Bitcoin Google aramalarında büyük bir artış yaşandı. Bunun en büyük sebebi 9 Kasım Salı günü Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi 68.495 dolara ulaşması oldu. Bitcoin’in yükselişinin altında yatan en önemli neden ise dünyadaki yükselen enflasyon ile Bitcoin enflasyona karşı bir korunma amacı olarak görülmeye başlandı. Bu sebeple Bitcoin’e olan ilgi de bu doğrultuda arttı.

Ethereum Kasım ayı içerisinde 2 kez tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştı. İlki Bitcoin’in en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından 3 Kasım Çarşamba günü yaşandı. Bu ATH Ethereum Google aramalarında etkili oldu. İkinci ATH Bitcoin’in en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından 9 Kasım Salı günü yaşandı. Ethereum 4.767 dolara ulaşmayı başardı. Bu yükseliş Google aramalarına yansıdı.

Google aramalarda popüler kripto varlıkların gerisinde kalan Dogecoin ise Elon Musk’ın çabalarına rağmen Kasım ayında Shiba Inu’nun gerisinde kaldı. Dogecoin’i Google da en çok Türkiye, Estonya, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada aradı.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.