KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Google, Dapper Labs ile Anlaşma Yaparak Dev Bir Adım Attı

Dapper kullanıcıları haftada 500.000 ila bir milyon işlem gerçekleştiriyor. Endüstri veri sitesi Dapp Radar’a göre, satış hacmi bakımından en büyük dördüncü platform.

Google Cloud, Dapper Labs ile uzun vadeli iş ortaklığı kurarak, bir ağ operatörü olarak hareket edecek ve Flow’un ölçeklenmesine yardımcı olacak altyapısını sunacak. Flow ağı halihazırda NBA Top Shot ve CryptoKitties gibi popüler NFT koleksiyonları dahil olmak üzere düzinelerce uygulamayı destekliyor. Flow’u geliştiren 2.000’den fazla geliştirici, Google’ın paketi aracılığıyla Flow erişim düğümlerine daha düşük süreler ile bağlayabilecek.

Google Cloud Kuzey Amerika başkan yardımcısı Janet Kennedy’ye göre, geliştiriciler, enerji tüketimine bağlı olarak platformlarına hangi bölgelerin güç vereceğini seçebilecekler.

Dapper Labs şirketin CEO’su Roham Gharegozlou, Google’ın Flow geliştiricilerinin yazılımlarıyla entegre olmasını kolaylaştırmak için süreci kolaylaştırdığını söyleyerek şöyle konuştu;

“Bugün blok zincirinde gördüğünüz şey, tüketicilerin neler olup bittiğini anlamaya başladığı iPhone anıdır. Flappy Bird’den Angry Bird of Flow’a ve blok zincirine kadar her şeyi inşa etmek için tonlarca fırsat var.”

Dapper, bu fırsattan yararlanmada en başarılı olanlar arasında yer alıyor.

Dapper Labs, Google’ın yardımıyla, merkezi bulut ana bilgisayarlarının arkasında büyüyen diğer blok zinciri projelerinin yolunu izleyerek Flow’da çalışan NBA Top Shot ve diğer NFT platformlarını milyarlarca kullanıcıya ölçeklendirmeyi umuyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.