KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Geçtiğimiz Hafta Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine (ATH) Ulaşan Kripto Varlıklar

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan hareketlilikle birlikte ATH yapan altcoinler sırasıyla şu şekilde;

  • Terra USD (UST)
  • COTI (COTI)
  • dYdX (DYDX)
  • Celestial (CELT)
  • Terra (LUNA)

Terra USD (UST): Terra platformunun USD ye sabitlenmiş tokenidir. Terra, istikrarlı programlanabilir ödemeleri ve açık finansal altyapı geliştirmeyi destekleyen bir blok zinciri protokolüdür. Yerel kripto varlığı Luna tarafından algoritmik olarak stabilize edilen fiat sabitlenmiş, senyoraj hisse tarzı stabilcoin sepeti tarafından desteklenmektedir. Terra USD (UST), tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 29 Eylül 2021’de 2,11 dolarla ulaşan Terra USD, 11 piyasa ve 7 borsada işlem görmektedir. Bunlardan en aktifi CoinBase Pro’dur.

COTI (COTI): COTI, merkezi olmayan ödemeler için optimize edilmiş ve yatırımcılar, hükümetler, ödeme DApp’leri ve stabilcoin ihraççıları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış dünyanın ilk blok zinciri protokollerinden biridir. COTI, kuruluşların kendi ödeme çözümlerini oluşturmasının yanı sıra zamandan ve paradan tasarruf etmek için herhangi bir para birimini dijitalleştirmesine olanak tanıyan ilk kurumsal düzeyde fintech platformu olarak kendisini pazarlamaktadır. COTI, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 29 Eylül 2021’de 0,670 dolara ulaştı. 19 piyasada ve 17 Borsada işlem görüyor, bunların en aktifi Binance.

dYdX (DYDX): Ethereum’a dayalı merkezi olmayan bir borçlanma ve borç verme platformu olan dYdX, Kripto kullanıcıları için ödünç alma, ödünç verme ve staking araçları sunar. dYdX, Ethereum’a dayalı merkezi olmayan bir marj ticaret platformudur. dYdX, kullanıcıların ödünç almalarına ve popüler krpto para  birimlerinin gelecekteki fiyatlarına bahis yapmalarına olanak tanır. dYdX, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 30 Eylül 2021’de 27.66 dolarla ulaştı. dYdX, 24 piyasa ve 18 borsada işlem görmektedir, bunların en aktifi ise Binance’dir.

Celestial (CELT): Celestial, GameFi ve SocialFi’ı bir araya getiren bir metaverse yıldız savaşı oyunu. Oyunda, kullanıcılar çeşitli kaynakları kullanabilir, oyun galaksisini keşfedebilir ve galaksiler arası savaşlar için ittifaklar kurabilirler. CELT ise Celestial’ın yönetişim tokeni ve oyunda kazanılabilecek bir varlık. Celestial, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 2 Ekim 2021’de 0,0945 dolarla ulaştı. 1 piyasa ve 1 borsada işlem gören Celestial’in en aktif borsası OKEx’tir.

Terra (LUNA):  Terra, ödemelere ve ticarete odaklanarak, fiyatı istikrarlı kripto varlıklar için oluşturulmuş bir ağdır. Terra, tüm zamanların en yüksek fiyatına 3 Ekim 2021’de 45.48 dolarla ulaştı. En aktif borsası Binance olan Terra, 39 piyasada ve 17 borsada işlem görmektedir.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.