KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Gate.io’dan Onurlu Davranış; Yangında Zarar Görenlere Bağış Yapacak!

Kripto para piyasasının popüler borsalarından Gate.io, Türkiye’deki yangınlara kayıtsız kalmadı.

Startup işlemleri ile ün salan kripto para borsası Gateio, Türkiye’de bir süredir çeşitli bölgelerde yaşanan orman yangınlarında zarar gören vatandaşlara yardımda bulunacağını açıkladı. Gate, zarar gören vatandaşlara GT Vakfı aracılığıyla yardım yapacağını duyurdu.

Ülkemizde bir süredir devam eden ve bir türlü sonlandırılamayan orman yangınlarında bir çok vatandaşımız maddi ve manevi zarar gördü. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde dünyanın bir çok farklı bölgesinden yardım eli uzandı. Son olarak popüler kripto para borsası Gateio, Türkiye’de yangından etkilenen ve zarar görenlere GT Vakfı aracılığıyla 30,000 dolar değerinde bağış yapacağını bildirdi.

Gate.io tarafından kullanıcılara gönderilen mail;

Ayrıca popüler borsa, yangına müdahale edilirken kullanılabilecek malzemelerin temini ve teslimatı içinde gönüllü kişilere ulaşmaya çalışıyor. Malzemelerin satın alınması ve teslimi ile ilgili tüm masrafları karşılayacağını açıklayan Gate.io, gönüllü olacak kişilerden sadece malzemelerin alınması ve teslim edilmesi konusunda destek istiyor.

Gate.io resmi web sitesinde gönüllüler için bir kayıt formu oluşturuldu. Ayrıca bağış yapmak isteyen kişi ve kurumlar için de bir organizasyon oluşturmuş durumda. Gate.io, sürecin şeffaf ve en doğru şekilde yürütülmesinin son derece olduğunu da belirtti.

Ülkemizde yaşanan hazin olaydan ötürü uluslararası alanda bir çok kişi ve kuruluş harekete geçti. Medyaya yansıyan haberlere göre geçtiğimiz günlerde EverRise projesi, yangından zarar gören vatandaşlarımız için 5,000 dolar değerinde bağışta bulunmuştu. Gate.io ve bazı projelerin ülkemizin zor zamanlarda olduğu bu dönemde yardım elini uzatması takdir kazandı. Kripto para piyasasında bir çok kişi ve kurumun sessiz kaldığı olaya bu insancıl davranışları ile bir nebze olsun katkıda bulunarak kayıtlara geçmiştir!

Gate.io ekibi tarafından başlatılan onurlu harekette gönüllü olmak isteyenler buraya tıklayarak kayıt formuna ulaşabilirler.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz