KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Fireblocks, FANTOM (FTM) Desteklediğini açıkladı

Kripto projeleri için kitlesel benimsemeye giden yol, ana akım finansal ağlara entegrasyondan geçiyor. Fantom Vakfı, dijital varlık saklama hizmeti Fireblocks’ın Fantom ağı token’ı olan FTM için destek eklediğini açıklayan son duyurusuyla bu yönde önemli bir adımın sinyalini verdi.

Şimdi, Fireblocks’un küresel müşteri tabanını oluşturan 500’den fazla banka, hedge fonu, borç verme masaları, borsalar ve OTC aracı kurumları FTM token’ına (hem Fantom Opera hem de ERC-20 sürümleri) erişebilecek. Fireblocks’un yenilikçi MPC tabanlı cüzdan altyapısını ve ödeme ağını kullanan bu finansal kurumlar, donanım cüzdanları veya potansiyel olarak riskli alt saklama hizmetleri kullanmadan token’larını depolayabilir, stake edebilir ve güvenli bir şekilde aktarabilir.

Fantom’un yaklaşımı, geliştiricileri ve büyük bir topluluğu kendine çekti. Bu yıl olağanüstü bir büyüme kaydetti: 1 Mayıs 2021’den bu yana, Fantom ağındaki benzersiz cüzdan adreslerinin sayısı 77.993’ten 516.332’ye yükseldi. Bu %660’tan fazla bir artışa karşılık geliyor. Diğer taraftan toplam kilit değer (TVL) 30.7 milyon dolardan 1.3 milyar dolara yükseldi. Kullanım açısından, günlük işlemler 6 Eylül 2021’de 1.29 milyon ile Ethereum ağındaki işlem sayısını aştı. Trafikten bağımsız olarak Fantom ağ performansı, her zaman düşük ücretlerle sürekli olarak hızlı kaldı.

Fantom Vakfı, ağ üzerinde inşa edilen projeleri sürdürmek için kısa süre önce nakit değeri 400 milyon doları aşan bir teşvik programı duyurdu. Ayrıca Fantom, %0 komisyon, modern bir kullanıcı arayüzü ve Fantom kullanıcılarının alışık olduğu olağan yüksek performans vaat eden bir NFT platformu ve pazar yeri olan Artion.io’yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Son olarak, Kuzey Amerika Bitcoin Konferansını organize eden grup Keynote, 25-29 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında Abu Dabi’de büyük bir Fantom Geliştirici Konferansı düzenlemeyi planladı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz