KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Fidelity, Bitcoin ETF’ini Başlatmak İçin Baskı Yapıyor

Toplantıda Fidelity yöneticilerinin yanı sıra, Chicago merkezli vadeli işlem borsası CBOE’nin başkan yardımcısı Kyle Murray de yer aldı. Fidelity tarafından yapılan sunumda, ETF’lerin neden düzenleyiciler tarafından onaylanması gerektiğine dair sebepler paylaşıldı. Sunum sırasında verilen bilgilerde Bitcoin piyasasının olgunlaşması, önemli trade hacmi ve derin likitiditeye işaret edildi. Öte yandan hem Kanada hem de Avrupa borsasında işlem gören fonların ve borsada işlem gören ürünlerin varlığından bahsedildi.

Fidelity’e göre yatırımcılar ETP’ler aracılığıyla Bitcoin’e doğrudan yatırım yapabilecek. Hali hazırda bazı isimler SEC’in başlangıçta vadeli işlemlere dayalı bir ETF’yi onaylamaya meyilli olabileceğine inanıyor. Fidelity de sunumda bunun yapılması hakinde bu adımın geçici olmaması gerektiğini savundu.

Mart ayında şirketin yan kuruluşu FD Funds Management, Wise Origin Bitcoin Trust adlı bir Bitcoin ETF başlatmak için başvuruda bulundu. SEC Başkanı Gary Gensler ise komisyon incelemesini dört gözle beklediğini açıklarken, şu ifadeleri kullanmıştı:“Personelin bu dosyalamalar hakkında ne söyleyeceğini merakla bekliyorum.”

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.