KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Fenerbahçe Token Ön Satışa Çıkıyor!

Fenerbahçe Spor Kulübü, Fenerbahçe Token için Paribu ile anlaşmaya vardı.

Gün içerisinde Fenerbahçe resmi Twitter hesabından ve web sitesinden yapılan açıklamayla Fenerbahçe Token için Paribu ile iş birliği sağlanacağı duyuruldu.
Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Paribu ile yapılan anlaşma doğrultusunda taraftarların ve yatırımcıların Fenerbahçe Token satın almalarına olanak sağlanacak.

Fenerbahçe resmi web sitesinde yapılan paylaşımda;
“Fenerbahçe neredeyse taraftarı oradadır” diyen taraftarlarımız; yapılacak taraftar oylamalarına, stadımızda düzenlenecek özel etkinliklere, takımımızla, sporcularımızla düzenlenecek buluşmalara katılarak kulübümüzle ilgili belirli adımlarda da söz sahibi olma imkanına sahip olacaklardır. Fenerbahçe Token sahibi olan taraftarlarımız, dijital dünyadan gerçekliğe uzanan deneyimlerle eşsiz heyecanı paylaşacaklar, Fenerbahçe’nin en yakınında olma imkanı yakalayacaklar.

Taraftarının gücüyle dahil olduğu her alanda farkını ortaya koyan, rekorların karşılığı olan kulübümüz; yeni dünyanın dinamiklerinden biri olarak dünya genelinde ve ülkemizde tüm ilgiyi üzerine toplayan kripto varlık dünyasında da farkını ortaya koyacak!

Her koşul ve fırsatta ‘Mazim Fenerbahçe, Yarınım Fenerbahçe’ sözünün tam karşılığı olan büyük taraftarımız, Fenerbahçe’nin bugünü ve yarınları adına çok önemli olan bu adımda da Kulübümüzün yanında olacaklar!”

Paribu ile gerçekleştirilecek olan anlaşmanın 9 Ağustos 2021 tarihinde Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenecek toplantı ile sağlanması planlanıyor.

Ayrıca Paribu resmi web sitesinden de konuyla alakalı bir paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda Fenerbahçe Tokenin 9 Ağustos tarihinde ön satışa sunulacağı duyuruldu.

Paribu’nun yaptığı paylaşımda Fenerbahçe Token şu şekilde tanımlandı;
“Fenerbahçe Token, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün “utility token” olarak tanımlanan “taraftar token’ı”dır. Fenerbahçe ve Paribu iş birliğiyle üretilen Fenerbahçe Token, Fenerbahçe taraftarlarına çeşitli ayrıcalıklar sunacak. Fenerbahçe taraftarları token sahibi olarak hem kendi yarınına hem de kulübünün yarınına dijital dünyanın olanaklarıyla katkı sağlayabilecek.”

Fenerbahçe Tokenin Market Özellikleri

Fenerbahçe Token, Ethereum blockchain üzerinden üretilmiş bir ERC-20 utility tokendir. Utility token’lar belirli bir ürün ya da hizmete erişmek için kullanılan token’lardır. Bu token’lar ürün ve hizmetlere erişim için kullanılır. Fenerbahçe Token için maksimum arz, kulüp kuruluş tarihine itafen 190,700,000 olarak belirlenmiştir. Maksimum arzın tamamı dolaşıma çıktıktan sonra yeniden Fenerbahçe Token üretimi gerçekleştirilmeyecektir. Sınırlı maksimum arza sahip olması ile değerinin sabit tutulması ve arz/talep ilişkisi doğrultusunda yükselmesi hedeflenmektedir.

Fenerbahçe Token Sahiplerinin Ayrıcalıkları

Paribu resmi web sitesinde Fenerbahçe Token sahiplerinin bazı ayrıcalıklara sahip olacakları paylaşıldı. Bu ayrıcalıklar;
Fenerbahçe SK tarafından açıklanacak anketlere katılım ve oy kullanma hakkı
Fenerbahçe sporcuları, teknik heyet ve yönetimiyle tanışma imkanı
Özel kurgulanacak olan stat ve tesis turlarına katılma olanağı

Fenerbahçe Token Nasıl Alınır?

9 Ağustos 2021 saat 09.00 ile 12 Ağustos 2021 saat 18.00 arasında Fenerbahçe Token için ön satış işlemi başlatılacaktır. Bu tarihler arasında alım talebinde bulunulabilir. Yatırımcılar ön satışlar başlamadan aşağıdaki adımları tamamlamaları gerekmektedir.
İlk kez ve sadece Paribu üzerinden satışı gerçekleşeceği için Paribu üyesi olmak
Üyelik işlemlerini tamamlayıp “Ayarlar” butonundan kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamak
“Cüzdan” butonuna tıklayarak Paribu hesabınıza TL yatırmak
Satış işlemleri açıldığında talepte bulunmak

Ön satışta iki seçenek ile yatırımcılar Fenerbahçe Token sahibi olabilecekler.

“Seçenek 1” ile Fenerbahçe Token Satın Alma

Seçenek 1 ile satışa sunulması düşünülen tokenlerin adet fiyatı 15 TL olması beklenmektedir. Bu seçenek ile alınan tokenler 9 ay boyunca kilitli kalacaktır. Kilitli kaldığı süre boyunca herhangi bir şekilde transfer edilemeyecek ve satılamayacak. Kilitli tokenler 15.05.2022 tarihinde açılacak ve işlem yapılabilecek. Bu tarihten sonra açılan tokenler, kilitleyen sahiplerine 15 ay boyunca eşit bir şekilde belli periyotlarda iade edilecek. “Seçenek 1” ile alınabilecek minimum token sayıyı 15 olarak belirlenmiştir.

“Seçenek 2” İle Fenerbahçe Token Satın Alma

Bu seçenek ile alım yapmayı düşünen yatırımcı ve taraftarlar maksimum bir hesap için 200 adet alım yapabilecekler. Alınan tokenlar 13.08.2021 tarihinde yatırımcıların Paribu cüzdanlarına eklenecektir. Aynı gün içinde Paribu üzerinde FB/TL işlem paritesi işleme açılacaktır. Yatırımcılar bu tarihten sonra alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz